Всі сфери юридичної практики

Євсютін Олександр Миколайович практикуючий адвокат, керуючий партнер компанії.

Олександр Миколайович практикує в галузі кримінального права та процесу, військового права, міжнародних процесів та міграції.

Особливо актвино веде правозахисну діяльність проти бюрократів, корупціонерів та інших шахраїв, що перевищують свої повноваження та зловживають владою, відновлюючи права потерпілих від їх діянь людей.

Спеціалізація

- міжнародне кримінальне право та процес,
- військове право, захист прав біженців та переселенців,
- юридичний супровід та захист приватного бізнесу,
- бізнес-консалтингу при створенні та розвитку міжнародних компаній,
- супроводу міграційних бізнес-процесів в Україні, країнах ЄС та Північної Америки, країнах Південної Азії та Африки.

Крім того, Олександр Євсютін займає активну соціальну позицію щодо просування ідеї забезпечення свободи для громадян та бізнесу незалежно від кордонів держав, проводить при цьому громадську роботу.

СУСПІЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ:

Директор іноземних представництв Національної асоціації адвокатів України в країнах Південної Азії (Пакистан, Індія). 2021 – нині.

Експерт громадської ради при міністерстві закордонних справ України. 2014 – 2018.

Співзасновник Комітету Міжнародного права Асоціації правників України, 2017

Голова обласного відділення Асоціації адвокатів України. 2011 – 2019.

Голова обласного відділення Асоціації правників України. 2012 – 2017.

Засновник ГО “Всеукраїнська асоціація імміграційних адвокатів та консультантів”. 2011 року.

Член Української антипіратської асоціації із захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп’ютерні програми. 2009–2010.

Член Всеукраїнської громадської організації „Українська асоціація прокурорів. 2005 –2007.

Євсютін О.М. є активним учасником конференцій, семінарів та форумів на теми імміграції, боротьби з торгівлею людьми, корпоративного права, законної оптимізації оподаткування, інвестування та створення іноземних компаній, експорту товарів з України, практики Європейського суду з прав людини. 2005 – теперішній час.

Досвід та практика:

1996 рік – протидія незаконним діям працівників міліції щодо фальсифікації доказів та фабрикації кількох кримінальних справ, що і стало причиною вибору Євсютіним Олександром професії юриста.

Після закінчення середньої школи в 1996 році Олександром була поставлена ​​амбітна мета – стати слідчим прокуратури, оскільки на його думку тільки людина на цій посаді мала повноваження самостійно порушити кримінальну справу стосовно будь-якого чиновника, міліціонера, прокурора або навіть судді, які вчиняють незаконні дії. щодо вільних громадян та бізнесменів.

Він мав приклад такої людини – чесного і безстрашного слідчого прокуратури з особливо важливих справ – Федора Яковича Порошкова. Він став першим наставником Олександра.

Тільки слідчий і лише прокуратури, будучи незалежною процесуальною особою, здавався йому тим, хто швидко може прийняти будь-яку справу до виробництва та відновити порушені права людини.

Адвокати тоді були абсолютно безпорадними перед системою з обвинувальним ухилом, яка дісталася Україні у спадок від СРСР, вони могли лише намагатися передавати хабарі суддям, покриваючи бандитів різних мастей, така перспектива не спокушала молодого правозахисника.

При цьому слідчий прокуратури не мав обмежень і міг приймати рішення щодо будь-якого корупціонера, аж до Президента України, якщо той скоїв злочин на території довіреного слідчому району.

На той момент мрія була нездійсненна і її досягнення здавалося не реальним, адже Олександр не мав впливових знайомих і він рано залишився без батька. Йому доводилося самому готуватися до вступу в найпрестижніший на той час у регіоні юрфак, вступати до університету без грошей, а потім навчати без винятку всі предмети, адже коштів на хабарі викладача в ці голодні 90-ті він не мав, від слова «зовсім ».

Однак, такі жорсткі умови і понад зусилля дали свої плоди і молодого юриста одразу приймали на практику та давали відповідальну роботу, звісно безкоштовно. Але це було цікаво, а гроші не грали жодної ролі, адже мета була – професійне зростання.

1997 – проходження навчальної практики у відомого адвоката – наставника.

Олександра запросили проходити практику не будь-де, а до обласної кваліфікаційно-дисциплінаронної комісії адвокатури та безпосередньо у її голови – адвоката з 30-річним стажем стажем Мілованова В.Д. Це було вже визнання старанного навчання.

1999 рік – практика

Олександр фактично виконуючи обов’язки слідчого, обіймаючи цю вакантну посаду кілька місяців на громадських засадах.

2001 – юрисконсульт

Після закінчення університету Олександру не вдалося одразу влаштуватися до прокуратури. Вже тоді ці місця були лише обраних. Але йому запропонували посаду юрисконсульта у сільськогосподарському переробному комплексі ЗАТ “Агротон”, де він і почав свою кар’єру.

2001 – 2002 – військова прокуратура

Мрія стати слідчим прокуратури не залишала, а рутина роботи на підприємстві затягувала. І коли Олександра викликали у військкомат і дізнавшись про наявний досвід, запропонували служити на терміновій службі у військовій прокуратурі, то він не замислюючись залишив “не запорошену” роботу юрисконсульта з гарною на той час зарплатою і пішов до Армії. Цілий рік він «віддавав свій обов’язок державі», отримуючи 17 грн. на місяць, пройшовши КМБ та казарми внутрішніх військ, нарешті потрапивши до прокуратури. Але це було цікаво та пізнавально. А що може бути важливішим у житті, ніж пізнання.

Олександр брав участь у розслідуванні злочинів щодо військовослужбовців, у тому числі співробітників СБУ, прокурорських перевірках у військових підрозділах безпеки майна. Дізнався багато про військову систему зсередини.

2002 – 2005 – слідчий прокуратури

Ще до демобілізації у Новоайдарському районі Луганської області звільнилося заповітне місце слідчого і прокурор сам зателефонував до Олександра і запропонував цю посаду. Тут зіграло свою роль старанне виконання обов’язків під час проходження виробничої практики 1999 року.

Протягом 3-х років Євсютін Олександр займався тим, до чого йшов довгі 7 років: розслідування посадових, господарських, економічних злочинів, у тому числі за фактами ухилення від сплати податків та зборів, тяжких проти особи (вбивства, зґвалтування), скоєних правоохоронцями органів (ДТП, розкрадання, перевищення працівниками міліції влади та своїх повноважень, підробка документів, хуліганство, вчинене працівниками прокуратури), а також при порушеннях у ході виборчих процесів).

Він був єдиним слідчим у районі і дійсно мав ту процесуальну незалежність слідчого, яка була закріплена в кримінально-процесуальному кодексі 1960 року. Цей період життя був цілком присвячений уголоному процесу, повному, всебічному та повному дослідженню всіх обставин у кожній справі. Напрс=влено до суду понад 50 кримінальних справ і всі справи були розслідувані ретельно та якісно.

Головною позицією молодого слідчого було таке: Кожна справа має бути розслідувана максимально якісно, ​​докази зважені і рішення має бути прийняте справедливе. При перевазі доказів, що виправдовують, або сумніві в обвинувачувальних доказах – пріоритет віддавався оприлюднювальній позиції та припиненню кримінальної справи.

Девіз: якщо не знаєш, як чинити, чини згідно із Законом.

2005 – 2007 – прокурор

Роботу молодого фахівця помітили в обласній прокуратурі та запропонували підвищення, яке саме стало можливим після відпрацювання в районі 3-х років.

Це була елітна посада у найсерйознішому відділі – прокурор відділу з нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією. Від такої пропозиції не відмовляються.

Протягом наступних 2 років Євсютін здійснював прокурорський нагляд у справах у сфері посадових та господарських злочинів, скоєних організованими злочинними групами, у тому числі у сфері паливно-енергетичного комплексу, контрабанди, торгівлі людьми.

Він наглядав за дотриманням законів співробітниками слідчого управління ГУ МВС, слідчого відділу УСБУ та оперативними спецпідрозділами по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (УБОЗ, УБПТЛ (по боротьбі з торгівлею людьми) та ДСБЕЗ (по боротьбі з економічними злочинами) боротьбі з корупцією та організованою злочинністю), УСБУ), Управління внутрішньої безпеки Головного управління БОП МВС України).

Олександр Миколайович вів спеціальну тему прокурорського нагляду “Торгівля людьми” та безпосередньо брав участь у підтримці звинувачення у справах щодо ОЗУ.

Проте часи змінилися і прокуратура стала іншою. Пріоритети нового керівництва були сфокусовані на зароблянні грошей, використовуючи своє посадове становище. Корупція та кумівство пронизували всю систему.

Новий прокурор області з Донецька просто знецінив прокурорську професію, змушуючи підлеглих відверто обирати піднаглядних.

З таким підходом Олександр був категорично не згоден, адже він прийшов до прокуратури не для здирництва хабарів, а якраз для боротьби з такими «перевертнями».

Молодий прокурор Євсютін вступив у конфлікт із керівництвом, не бажаючи підкорятися незаконним наказам. Однак, зрозумівши, що цю “гідру” вбити зсередини неможливо і прихильників позиції дотримання законності в прокуратурі вже немає, приймає складне рішення звільниться з органів прокуратури.

З 2007 до теперішнього часу – адвокат у кримінальних справах особливої ​​категорії складності.

Олександр Євсютін отримав право на зайняття незалежною адвокатською діяльністю на протязі рекордних 1,5 місяців після виходу з прокуратури, швидко та легко склавши адвокатські іспити.

Звільнившись зі слідчо-прокурорської служби, Євсютін продовжив свою діяльність із захисту прав громадян України та бізнесу від незаконних дій з боку посадових осіб владних структур.

Тепер він був знову незалежний, як колись працюючи слідчим, тільки тепер ще більше незалежності та більше відповідальності за долі людей, які довірили йому свій захист.

2008 рік – партнер провідної адвокатської компанії. Засновник адвокатських офісів у двох містах.

Почалася нова смуга самозайнятості, підприємництва, партнерства з іншими колегами – адвокатами, побудови власного бізнесу, проходження етапів спроб та помилок, удосконалення у правозастосовній та правозахисній роботі.

2008 – 2010 за сумісництвом третейський суддя у Постійно чинному третейському суді “Бізнес і Право”.

Євсютін Олександр зумів розібратися в земельному та господарському законодавстві і навіть став розглядати справи між суб’єктами господарювання. Йому довіряли як фахівцю Клієнти, а суди охоче видавали виконавчі листи з його судові рішення.

З 2010 – компанія

Євсютін Олександр Миколайович створює власну юридичну компанію у партнерстві з адвокатом Міловановим В.Д. та іншими адвокатами, з 4 офісами в Україні та представництвами в інших регіонах України. Компанія займається різними справами, будучи універсальною та надаючи максимальну лінійку продуктів юридичних послуг, володіючи експертизою в судових справах усіх категорій, а також надаючи послуги юридичного консалтингу, зайнявши стабільні та лідируючі позиції в регіонах та активно розвиваючись у столиці.

2012 – 2014 рік – Міністерство юстиції

Олександр Євсютін безпосередньо взяв активну участь у становленні системи правової допомоги в Україні за рахунок державного бюджету та благодійних внесків.

Протягом цього часу він був керівником Державного підприємства при Координаційному центрі надання правової допомоги Міністерства юстиції України.

Цей проект вважає єдиною успішною реформою, проведеною в Україні в період з 2010 по 2018 рік, і Євсютін зробив свій внесок у його реалізацію.

Але час іде вперед і нові виклики з’являються на шляху адвоката – підприємця.

2014 – United International Partners

Євсютін, не залишаючи накопичений досвід та знання у сфері судового захисту та консалтингу, приймає рішення більше фокусуватися на міжнародних відносинах, у тому числі щодо супроводу бізнес-процесів та іноземних інвестицій.

До цього його спонукало кілька проектів, які він здійснив, супроводжуючи іноземних інвесторів та іноземний бізнес України.

Глобальні потрясіння, політична криза та військові дії в Україні сприяли посиленню імміграційної адвокатської практики як з України, так і в Україну.

З 2014 року до теперішнього часу Євсютін О.М. генеральний директор групи компаній United International Partners www.uip.company з головним офісом у Києві та представництвами у регіонах України, що входить до міжнародної мережі.

Олександр Євсютін надає також послуги у сфері зовнішньоеномічної діяльності, комплексного захисту іноземного бізнесу, консультуванні з питань міжнародного податкового планування, реєстрації іноземних компаній, Due Diligence:

Супровід експорту з України та імпорту товарів в Україну. Особисто закуповував і відправляв з України контейнерними партіями насіння соняшнику (2013), соняшникову олія (2014-2018), яйця курячі (2016), мед (2018).

Супроводжував в 2015 проект по імпорту в Україну одягу з Великобританії (Лондон).

Щороку мінімум 2 рази відвідує країни імпорту української продукції в ЄС, Азії, на Близькому Сході, Африці, Америці: Польща, Німеччина, Італія, Туреччина, Пакистан, Замбія, Конго, США, Канада, Мексика, Індія, Китай, ОАЕ, Катар , та інші.

Супроводжує проекти по масштабування бізнесу в різних країнах «під ключ», міжнародні інвестиційні проекти.

Очолює групу компаній ЄМП (ЄДИНЕ МІЖНАРОДНЕ ПАРТНЕРСТВО), яка має мережу представників по всьому Світу.

ЄМП надає послуги в сфері міжнародних відносин, забезпечуючи свободу для міжнародних бізнесменів.