Євсютін Олександр Миколайович – автобіографія

Євсютін Олександр Миколайович, 16.02.1979 року народження.

Освіта:

Східноукраїнський державний університет, юридичний факультет, кваліфікація – правознавство, бакалавр (2000).

Східноукраїнський національний університет, юридичний факультет, спеціаліст (2001). Захищений дипломний проект на тему: «Конституційно-правові основи прокуратури України та шляхи її реформування» з оцінкою «відмінно».

Академії прокуратури України. Інститут підвищення кваліфікації кадрів. Пройшов курс підвищення кваліфікації з питань організації нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією, склав іспит «на відмінно» (2007).

Підвищення кваліфікації шляхом участі у форумі Національної асоціації адвокатів України: «Адвокатура. Київські дзвони. (2014).

Факультеті міжнародних відносин Національного авіаційного університету України, магістерський ступень (2022).

Причина обрання професії

У 1996 мені було 17 років і я навчався у одинадцятому класі середньої школи, коли проти мене було сфабриковано кримінальну справу за фактом спричинення тілесних пошкоджень одному хлопцю, який сам віроломно на мене напав. Він був родичем місцевого співробітника міліції. Це була провокація заради вимагання грошей.

Мій батько на початку 1990-х років був першим бізнесменом у невеличкому районному центрі у Луганській області, й у нього був торгівельний бізнес.

Корупціонери у погонах почали реалізовувати свій злочинний план та вимагати гроші за закриття справи. Звісно, що ми відмовили їм, оскільки у нашій сім`ї було  правило не займатися корупційними справами та не платити хабарі.

Після цього нам довелось протистояти незаконним діями співробітників міліції по намаганню рейдерського захоплення сімейного бізнесу. У нас був проведений незаконний обшук та після незаконного затримання у мого батька стався інфаркт, через 2 місяці він помер уві сні від наступного інфаркту. Це була тяжкі часи для мене та вказана подія була вирішальна у житі. Так як гроші всі були у бізнесі, а бізнес закрився, то це ускладнювало подальше спокійне життя.

Мені самостійно довелось захищати себе та я все ж таки добився припинення незаконно порушеної кримінальної справи, та притягнення винного до кримінальної відповідальності. Мене визнали невиннм, а вина міліцейського шахрая та корупціонера навпаки була доведена, незважаючи на те, що на його боці був самий відомий адвокат з Луганська (який до речі був адвокатом кримінального авторитета Доброславського).

Корупціонера було звільнено з органів внутрішніх справ, а доля сама розправилась із шахраєм та його помічниками.

Навчання

Саме через цю ситуацію я вирішив стати юристом та саме слідчим прокуратури, щоб швидко припиняти незаконні дії корупціонерів, які псують життя бізнесменам та вільним людям. Я тоді зрозумів, що неважливо скільки ти заробиш грошей, будучи бізнесменом, корупціонери у погонах можуть все це в один момент зруйнувати, та навіть забрати твоє життя. Тому я обрав шлях боротьби та захисту прав людини, а не бізнес та збагачення.

Я хотів стати слідчим прокуратури, оскільки на мою думку тільки людина на цій посаді мала повноваження самостійно порушити кримінальну справу стосовно будь-якого чиновника, міліціонера, прокурора або навіть судді, які здійснюють незаконні дії.

Я мав приклад такої людини – чесного і безстрашного слідчого прокуратури з особливо важливих справ – Федора Яковича Порошкова. Він став моїм першим наставником, оскільки він забрав мою справу від корупційних слідчих райвідділку, розібрався та зняв з мене обвинувачення.

Тільки слідчий і лише прокуратури на той час, будучи незалежною процесуальною особою, здавався йому тим, хто швидко може прийняти будь-яку справу до виробництва та відновити порушені права людини.

Адвокати тоді були абсолютно безпорадними перед системою з обвинувальним ухилом, яка дісталася Україні у спадок від СРСР, вони могли лише намагатися передавати хабарі суддям, покриваючи бандитів різних мастей, така перспектива не спокушала мене.

При цьому слідчий прокуратури не мав обмежень і міг приймати рішення щодо будь-якого корупціонера, аж до Президента України, якщо той скоїв злочин на території довіреного слідчому району.

На той момент мрія була нездійсненна і її досягнення здавалося не реальним, адже я не мав впливових знайомих і рано залишився без батька.

Мені доводилося самому готуватися до вступу в найпрестижніший на той час у регіоні юрфак, вступати до університету без грошей, а потім вчити без винятку всі предмети, адже коштів на хабарі викладача в ці голодні 90-ті я не мав.

Навчатися на юридичному факультеті також було не просто, проте я вивчав кожний предмет, будучі максимально включеним у процес навчання, оскільки грошей для хабарів у мене не було, а як щоб і були, то не міг їх платити на принципових упередженнях.

Однак, такі жорсткі умови і понад зусилля дали свої плоди і мене як молодого юриста одразу приймали на практику та давали відповідальну роботу, звісно безкоштовно. Але це було цікаво, а гроші не грали жодної ролі, адже мета була – професійне зростання.

Ще навчаючись на 2 та 4 курсах я проходив практику у голови Луганської обласної КДКА В.Д.Мілованова та у прокуратурі Новоайдарського району, де фактично виконував обов’язків слідчого, оскільки ця посада тоді була вільна. І така діяльність мене захоплювала, хоча і не приносила жодного доходу.

Після закінчення університету я не зміг влаштуватися у прокуратуру, оскільки у мене не було сильних покровителів та грошей для сплати хабарів, які я звісно не платив би у жодному разі за призначення на будь-яку посаду. Вже тоді ці місця були лише обраних та «своїх».

Юрисконсульт

Тому у 2001 році я починав свою трудову діяльність юрисконсультом на Новоайдарському сільськогосподарсько-переробному комплексі ЗАО «Агротон» у Луганській області, виконував обов’язки з складення і контролю виконанням господарських договорів у сферу зовнішньоекономічної діяльності, участі у судових розглядах по трудових спорах та нещасних випадках на підприємстві. Я й зараз продовжую надавати юридичні консультації з питань експорту сільгосппродукції з України та у сфері ЗЕД.

Військова прокуратура

Проте така діяльність мені не дуже подобалась через недостатню енергійність, хоча вона приносила непоганий прибуток. Мрія стати слідчим прокуратури не залишала, а рутина роботи на підприємстві затягувала.

І коли мене викликали у військкомат і дізнавшись про наявний досвід запропонували служити у військовій прокуратурі, то я не замислюючись залишив роботу юрисконсульта з гарною на той час зарплатою і пішов до Армії, хоча міг й не йти, як це зробили практично всі мої однолітки, які за невелику суму грошей отримали «білий білет».

Цілий рік я «віддавав свій обов’язок державі», пройшовши КМБ та вологі та холодні казарми внутрішніх військ, нарешті потрапивши до прокуратури. Але це було цікаво та пізнавальним. А що може бути важливішим у житті, ніж пізнання.

Так, звісно я потрапив у прокуратуру, тільки військову, і це була служба за 17 грн. у місяць цілий рік. Але я хотів займатися слідчою діяльністю та нічого не могло мене зупинити.

З січня 2002 року я був прикомандирований до Військової прокуратури Луганського гарнізону і на протязі 10 місяців приймав участь у проведенні дізнання та слідства по кримінальних справах про військові злочини, в тому числі зловживання посадовим становищем, заволодіння військовим майном та хабарництву, і у прокурорських перевірках господарської діяльності військових частин. Я брав участь у розслідуванні злочинів щодо військовослужбовців, у тому числі співробітників СБУ. Дізнався багато про військову систему зсередини.

 Демобілізувався у 2002 році у званні рядового. Наразі, отримавши досвід тоді я  зараз консультую військових з питань законодавства та захисту їх прав, веду сторінки у соціальних мережах, де безоплатно надаю правову інформацію з військових юридичних питань.

Слідчий прокуратури

Саме тоді коли я звільнився з строкової служби у прокуратурі Новоайдарського району відкрилась вакансія слідчого і прокурор району сам мене набрав і запропонував цю посаду, оскільки я вже два рази проходив там практику та фактично виконував цю роботу.

Так я став працював на посаді слідчого Новоайдарської районної прокуратури Луганської області. Доречи звісно я не платив хабарів за влаштування туди, хоча всі казали мені, що таке неможливо.

Я проводив розслідування посадових, господарських, економічних злочинів, тяжких злочинів проти життя та здоров’я людини, корупційних злочинів та справ стосовно співробітників правоохоронних органів.

Плідно та старанно працював з 9-ї години ранку до 9-ї години вечора. Все довелось пізнавати самому, оскільки інших слідчих у прокуратурі не було і всі справи вів я. До прокурора кожного разу звертатися не будеш, а дзвонити зональному прокурору у область теж не завжди хотілось. Тому у мене був простий принцип: не знаєш як робити – роби по закону. Ці роки дали мені дуже багато знань та навичок.

За три роки я направив до суду 50 кримінальних справ, результатом розгляду всіх стали обвинувальні вироки. З них 8 вбивств, 2 зґвалтування та проти статевої недоторканності (ст.ст. 152, 153, 156 КК), зловживання, посадові та економічні злочини, порушення ПДР та скоєння ДТП за участю співробітників міліції (ст. 289 КК).

У 2004 році я першим в Україні виявив та задокументував численні порушення виборчого законодавства на користь кандидата на пост президента України В.Ф.Януковича під час підрахунку голосів в другому турі виборів Президента України, за результатами чого порушив 5 кримінальних справ відносно голів дільничних виборчих комісій. Особисто провів досудове слідство по вказаних кримінальних справах та спрямував їх до суду з обвинувальними висновками, по кожній справі був винесений обвинувальний вирок.

Я порушив декілька справ стосовно співробітників міліції та навіть стосовно співробітників прокуратури сусіднього району, але ці справи у мене швидко забирали чи через прокуратуру області, чи скасовували постанови про порушення кримінальної справи через суд, використовуючи корупційні зв’язки.

Я фактично був самий у цій боротьбі із корупційною містечковою системою, але знаю, що зміг зупинити корупцію хоча б тимчасово у окремо взятому районі України, оскільки всі знали, що краще попадатися на цьому, тому що я був дуже принциповим.

Відділ по боротьбі з економічною злочинністю (Державної служби боротьби з економічними злочинами) Новоайдарського РВ УМВС час від  часу збирав матеріали щодо отримання чи давання хабарів з провокацією та з дуже слабими доказами винуватості. Я намагався їх навчати, як потрібно виявляти корупційні правопорушення, проте вони були нездатні це робити, мабуть через свою лінь або по іншим невідомим мені причинам. Хабарі за порушення справ для них я не брав. Тому за три роки вони не змогли реалізувати у кримінальну справу жодного свого сфабрикованого матеріалу.

Проте для ефективності боротьби з корупцією мені все ж таки не достатньо було повноважень, тому що я залежав від оперативних підрозділів, які мені не підпорядковувались, хоча й виконували як могли мої вказівки. Доводилось робити все самому.

За весь час роботи слідчим на підконтрольній території району забезпечив законність дій співробітників ДСБЕЗ  та податкової міліції при виявленні ними злочинів, не допустив жодного факту незаконного притягнення невинного до кримінальної відповідальності.

Прокурор спецвідділу

Через мою принциповість та відчайдушну боротьбу із несправедливістю мене дійсно примітив заступник прокурора області та включив мене у резерв на підвищення. Так я став прокурором відділу прокуратури області. Із знову безоплатно.

З 2005 по 2007 рік я обіймав посаду прокурора відділу з нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, прокуратури Луганської області (прокурорський нагляд по справах у сфері посадових, господарських, економічних злочинів, скоєних організованими злочинними групами, в тому числі в сфері паливно-енергетичного комплексу, контрабанди, торгівлі людьми, нагляд за дотриманням законів слідчими слідчих управлінь міліції та Служби безпеки України, їх оперативними спецпідрозділами по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (УБОЗ та ДСБЕЗ ГУМВС, ГО БКОП УСБУ).

Тоді я отримав досвід підтримання державного обвинувачення у кримінальних справах про скоєння посадових злочинів (розкрадання майна підприємств та державного майна (ст. 191 КК), хабарі (ст. 368 КК), зловживання посадовим становищем (ст. 364 КК), перевищення влади та службових повноважень ( ст. 365 КК), у тому числі співробітниками правоохоронних органів (ст. 365 ч.3), посадове підроблення (ст. 366 КК), господарських та економічних злочинів (шахрайство з фінансовими ресурсами (ст. 222 КК), ухилення від сплати податків (ст. 212 КК), легалізація майна, здобутого злочинним шляхом (ст. 209 КК), контрабанда (ст. 201 КК) та ін.), злочини у сфері незаконного обігу наркотиків (ст.ст. 307, 309, 311, 305 КК), злочини проти життя та здоров’я (ст.ст. 115, 221 КК), скоєнні у складі організованих злочинних груп.

По всім кримінальним справам, які я направляв до суду та по якім я підтримував обвинувачення були прийняті обвинувальні вироки, а злочинці отримали справедливе покарання.

При виконанні своїх наглядових повноважень віддавав пріоритети бездоганному дотриманню працівниками міліції та органів державної безпеки законності під час проведення оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування, недопущення корупційних дій з їхнього боку, забезпечував припинення спроб перевищення повноважень з їхнього боку щодо бізнесменів та представників.

Я наглядав за дотриманням законів співробітниками слідчого управління ГУ МВС, слідчого відділу УСБУ, слідчими прокуратури області та оперативними спецпідрозділами по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (УБОЗ, УБПТЛ (по боротьбі з торгівлею людьми) та ДСБЕЗ (по боротьбі з економічними злочинами) боротьбі з корупцією та організованою злочинністю), УСБУ).

Окремо я також був поставлений на напрямок нагляду за Управлінням внутрішньої безпеки Головного управління БОП при ГУ МВС України в Луганській області). При цьому я перевіряв їх в частині розгляду скарг на дії працівників внутрішніх справ, проведення ними внутрішніх перевірок та реагування на корупційні дії міліціонерів. За результатами я вніс декілька документів прокурорського реагування та спряв порушенню деяких кримінальних справ стосовно співробітників ОВС.

Також я вів спеціальну тему прокурорського нагляду “Торгівля людьми”, здійснюючи нагляд за Управлінням по боротьбі з торгівлею людьми та міграційним законодавством.

Проте часи змінилися і прокуратура стала іншою. Пріоритети нового керівництва були сфокусовані на зароблянні грошей, використовуючи своє посадове становище. Корупція та кумівство пронизували всю систему.

Однак, прокурорська система на той час стрімко втрачала свою функціональність і вже не забезпечувала продуктивного захисту громадян та юридичних осіб, всебічного встановлення законності, фактично покриваючи корупцію та перетворилася на інструмент рейдерських захоплень власності, вимагання коштів із піднаглядових структур. У такій прокуратурі вже неможливо було виконувати функцію захисту законності.

У 2007 році керівником прокуратури Луганської області став відчайдушний корупціонер та родич одіозного генерального прокурора В.Пшонки – Ударцов Ю.В., який застосував звичаї поборів, вимагання та незаконно збагачувався руками рядових співробітників прокуратури. Я не міг собі дозволити виконувати незаконні вказівки, через що у мене виникали конфлікти з керівництвом.

Тому наприкінці 2007 року я звільнився із органів прокуратури за власним бажанням, оскільки не міг працювати у такій корупційній структурі.

Юридична практика

З 01.10.2007 по жовтень 2008 року працював на посаді віце-президента найбільшої регіональної юридичної компанії.

20.12.2007 року я успішно здав адвокатський екзамен та отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і розпочав надавати правову допомогу по кримінальним справам як адвокат.

У 2008 – 2010 роках я за сумісництвом був третейським суддею у Постійно чинному третейському суді “Бізнес і Право”, зумів розібратися в земельному та господарському законодавстві і навіть став розглядати справи між суб’єктами господарювання. Мені довіряли розглядати спори як справедливому фахівцю, а суди охоче видавали виконавчі листи з моїми рішеннями.

У 2010 році  заснував юридичну компанію ПП «Адвокатсько-консалтингове бюро «Євсютін, Мілованов та Партнери», яка надавала універсальні послуги у всіх можливих галузях права у Луганській, Донецькій області та всієї Україні, маючи офіси у Луганську, Донецьку, Лисичанську. Також було партнерське представництво у Києві.

Компанія займалася різними справами, будучи універсальною та надаючи максимальну лінійку продуктів юридичних послуг, володіючи експертизою в судових справах усіх категорій, а також надаючи послуги юридичного консалтингу, зайнявши стабільні та лідируючі позиції в регіоні.

Я був директором компанії до кінця 2020 року. Зараз я є засновником вказаної вище компанії, назву якої змінено на ПП «Єдині міжнародні Партнери».

На моєму рахунку кілька виправдувальних вироків, звільнення підзахисних з-під варти, і навіть скасування вироку з довічним позбавленням волі у Верховному суді України.

Я здійснював захист призовників і військовослужбовців у адміністративних процесах. Був захисником у кількох справах про ДТП за участю військовослужбовців та чиновників і незаконному заволодінню автотранспортними засобами.

Мав декілька кримінальних справ у якості адвоката по військових справах, по одній навіть отримав виправдувальний вирок, а по іншій справа була закрита у суді.

Брав участь в захисті у справах про контрабанду, торгівлі людьми, ухилення від сплати податків, звинуваченнях в розкраданні і привласненні майна підприємств посадовими особами, отриманні хабарів, легалізації доходів, здобутих злочинним шляхом та адміністративним корупційним правопорушенням. Проводив розшук шахраїв та повернення викрадених активів.

Міністерство юстиції України

З грудня 2012 року по червень 2014 року був заступником директора та директором Луганського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги при Координаційному центрі з надання правової допомоги Міністерства юстиції України.

На цю посаду мене запропонувало керівництво ВГО «Асоціація адвокатів України», оскільки я дуже активно займався громадською діяльністю та був головою обласного відділення. Доречи коли я проходив співбесіду у заступниці міністра юстиції, то повинен віддати належне й директору координаційного центру, що він також навіть не обмовся про якісь незаконні подяки, за що я йому вдячний.

Таким чином я прийняв безпосередню участь утворенні нового державного підприємства обласного рівня, яке підпорядковувалось напряму Мінюсту. Нам довелось все робити з нуля, шукати та укладати договори з адвокатами, налагоджувати роботу з правоохоронними органами та роз’яснювати їм, що відтепер вони повинні зразу повідомляти Центр про затримання людини і призначати адвокатів тільки через центр, а не як раніше – через свої зв’язки.

Взагалі система БВПД я вважаю є взірцем у юридичній сфері та дійсно вдалим проектом і я радий що маю відношення до її створення.

З 2012 по 2014 рік взяв активну участь у становленні системи безкоштовної правової допомоги, при цьому поєднуючи свою адвокатську практику, керував обласним Центром з надання безкоштовної вторинної правової допомоги в Координаційному центрі з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції.

Нами було створено сильну структуру, яка і сьогодні успішно забезпечує незаможних громадян захистом та правовою допомогою у кримінальних, адміністративних та цивільних справах за рахунок державних бюджетних коштів.

При цьому центром правової допомоги під моїм керівництвом забезпечено роботу сотень адвокатів, які отримували оплату за послуги від держави.

Цей проект вважається єдиною успішною реформою, проведеною в Україні і я зробив свій внесок у його реалізацію.

Переселення

Нажаль через початок воєнних дій та окупацію Луганська мені довелось покинути місто та переїхати до Києва. Я звільнився з Міністерства юстиції України та зайнявся приватною практикою.

Все що я зміг взяти з собою, то це свій автомобіль і деякі літні речі. Тоді ми думали, що все повинно закінчитися швидко, але пройшло вже багато років.

Мені довелось все починати з початку у неймовірній кризі й без необхідного ресурсу, я уклав договорів з Київським центром БВППД та рік важко працював по кримінальних справах як адвокат за призначенням у Києві.

Я брав до провадження всі можливі справи від крадіжок до вбивств та знову я отримав додатковий досвід у кримінальному процесі та праві провівши за рік захист по більш ніж 1001 справах. Це дуже була дуже інтенсивна, але необхідна мені на той час робота.

Тепер дуже добре знаю як працюю правоохоронні органи та суди у Києві та Київській області.

Міжнародний досвід

Глобальні потрясіння, політична криза та військові дії в Україні сприяли посиленню імміграційної адвокатської практики як з України, так і в Україну.

Не залишаючи накопичений досвід та знання у сфері судового захисту та консалтингу, я приймаю рішення більше фокусуватися на міжнародних відносинах, у тому числі щодо супроводу бізнес-процесів та іноземних інвестицій. Я реанімував юридичну компанію.

До цього мене спонукав досвід кілька проектів, які я здійснив, супроводжуючи іноземних інвесторів та іноземний бізнес України. Я взяв напрямок міжнародних відносин та міграційного права.

Взагалі я супроводжував проекти з іноземними інвестиціями:експорт соняшнику, соняшникової олії, яєць курячих з України до Пакистану, імпорт в Україну з Великобританії одягу, рису з Пакистану.

З 2014 року я особисто провів такі процеси за кордоном:

 

  • екстрадиції та передачі для відбування покарання в Україну осіб з Польщі, Молдови, США та рф,

  • захистив інтереси колишнього директора будівельної компанії в Економічному суді Мінська (вигарний позов на 400 тис. доларів),

  • захистив і звільнив з-під варти українця, безпідставно звинуваченого в Албанії в розкраданні грошей,

  • сімейний процес в Індії,

  • спір зі страховою компанією в ОАЕ,

  • відстоював інтереси іноземців та українців у посольствах України в Пакистані, Греції, Йор
   данії та інших країнах.

Створював бізнес проектів за кордоном:

Організовував створення і відкриття виробничих і торгових компаній, а також компаній з надання послуг за кордоном. При цьому проживав по декілька місяців у Мексиці (2012), Замбії (2015) та Пакистані (2014, 2020, 2021).

Супроводжував в Україні іноземні інвестиції:

 

  • експорт соняшнику, олії соняшникової, курячих яєць;

  • імпорт граніту, одягу, рису,

  • організацію діяльності автотранспортного підприємства з перевезення пасажирів автобусами міжнародного значення, підприємства по збору вторинної сировини,

За 10 років провів багато процесів і відстояв інтереси іноземців в Україні та українців в інших країнах, захищав їх від української корупції та зловживання посадовим ставищем з боку чиновників, шахрайських дій різних осіб.

Наразі компанія спеціалізується на наданні послуг супроводжу іноземних інвестицій в Україну та міграційного консалтингу в Україні та за кордоном, а також міжнародного бізнес – консалтингу, в тому числі оформлення і забезпечення законного перебування іноземців на території України, а також громадян України на території інших країн, організації бізнесу іноземців в Україні та українців за кордоном, супроводі експорту та імпорту, супроводу іноземних інвестицій в Україну.

Політична діяльність:

Наразі я не веду ніякої політичної діяльності.

У 2011 році я був одним із засновників Меритократичної партії України, яка до речі існує й зараз. Вона була створена як альтернатива іншим партіям після перемоги Януковича В.Ф. та Партії Регіонів у 2010 році. Назва партії походить від терміну меритократія, що означає владу достойних (від лат. meritus — «достойний» та грец. κρατος — «влада»). Головним завданням Мерітократичної партії України є приведення до влади людей, які справді достойні влади.

Якщо люди при владі чесні, компетентні та щиро служать народу, то народ живе у достатку та комфорті, а країна займає гідну позицію у світі. Але якщо можновладці нечесні, некомпетентні та діють переважно у своїх власних корисних інтересах, то життя народу стає дедалі гіршим, а країна занепадає.

Першопричиною всіх проблем в Україні є низька якість людей у владі. Ці люди є нечесними та некомпетентними, вони не служать народу України. Переважна більшість з них займається виключно самозбагаченням за рахунок державного бюджету, чим наносять значну шкоду Україні і кожному громадянину.

Для того аби кожен громадянин України жив достойно і комфортно, а Україна стала процвітаючою та впливовою, потрібно привести до влади достойних влади людей.

Достойна влади людина – це чесна та компетентна людина, яка готова щиро і віддано служити народу України.

Я не є її членом з 2013 року та не приймаю участі у її діяльності.

Громадська діяльність:

3 2005 до 2007 року член ВГО «Українська асоціація прокурорів»,

з 2008 до 2010 року член та третейський суддя у Постійно діючому третейському суді при Асоціації «Бізнес і Право»,

у 2009 році – член Української антипіратської асоціації з захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп’ютерні програми,

у 2010 році член  антикорупційного комітету ВГО «Спілка громадських організацій України «Народна Рада»,

З 2010 року до 2018 року голова Луганського відділення ВГО «Асоціація адвокатів України»,

з 2011 року до 2016 року голова Луганського відділення ВГО «Асоціація правників України»,

2011 – член Європейської арбітражної палати, та представник у регіоні Міжнародного комерційного арбітражного суду (Брюссель, Бельгія),

2011 – співзасновник ВГО «Всеукраїнська асоціація імміграційних адвокатів та консультантів»

2014 рік – сертифікований експерт Національної асоціації адвокатів України «Доповідь керівників Донецького та Луганського відділень ААУ, які знаходяться в зоні АТО»

2016 рік – співзасновник та заступник голови Комітету з міжнародного права ВГО «Асоціація правників України».

2016 – 2018 – експерт Громадської Ради при Міністерстві закордонних справ України.

2021 рік – директор іноземного представництва Національної асоціації адвокатів України у Ісламській республіці Пакистан.

2021 рік – директор іноземного представництва Національної асоціації адвокатів України у Ісламській

республіці Індії.

2022 рік – представник Національної асоціації адвокатів України у Ісламській республіці Пакистан на громадських засадах.

Я активний учасник конференцій, семінарів та форумів на теми кримінального права та процесу, корпоративного права, податкового законодавства, іноземного інвестування і створення іноземних компаній в Україні та закордоном, практики Європейського суду з захисту прав людини.

Нетерпимість до корупції та шахрайства

Вже більш як 20 років я займаюсь проблематикою захисту суспільних інтересів від незаконних дії чиновників та шахраїв різних рівнів, не зупиняюсь у цій діяльності, оскільки був очевидцем декількох незаконних дій та вимагання хабарів співробітниками міліції ще у 90-х роках та особисто пережив боротьбу за справедливість.

Я надаю правову допомогу з питань захисту осіб по справах особливої складності, консультації з питань захисту іноземців в Україні, супроводу іноземних інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності українських та іноземних компаній, які займаються імпортно-експортними торговими операціями.

Досвід керівної роботи у Координаційному центрі з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції Україні, чимала прокурорська й адвокатська практика по антикорупційних справах.

Нажаль я декілька разів втрачав багато чого, а також гроші через недодержання своїх слів та невиконання з боку посадових осіб державних органів своїх обов’язків.

Через те я з нетерпимістю відношусь до шахраїв, корупціонерів та інших злочинців, які роблять українців самими бідними у Європі, приймаю по можливості всі заходи для їх виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності.

У мене як у адвоката було декілька справ за фактами отримання хабарів.  По цих справах мала місце провокація та фальсифікація співробітниками правоохоронних органів доказів винуватості обвинувачених, що й було мною доведено в дозі захисту.

Також я захищав військовослужбовця, якого звинувачували у 2015 році в отриманні хабара на блокпості за проїзд до зони АТО. Справа також була закрита та не направлялась до суду.

Я добивався закриття кримінальних справ та отримував виправдувальні вироки по ст.ст. 191, 364, 357, 212, 209, 356, 149, 289, 286 КК України, скасовував у Верховному суді вирок по ч. 2 ст. 115 КК  з довічним позбавленням волі, доводив невинуватість моїх підзахисних на стадії досудового слідства та суду першої інстанції по різних категоріях справ.

Резюме

Юридичний стаж роботи – 21 рік, 7 років з яких на державній службі. Адвокат, керівник декількох підприємств з іноземними інвестиціями, які наразі не здійснюють діяльність. 10 років на керівних посадах, 1,5 з яких у державному підприємстві.

Знання кримінального права та процесу, цивільного та адміністративного права і процесу, міжнародного приватного та публічного права, міграційного законодавства з України, конституційного законодавства та питань регулювання державної служби, законодавства про зовнішньоекономічну діяльність, господарську діяльність підприємств і ведення міжнародного бізнесу.

Класний чин працівника прокуратури: юрист 1 класу.

Є досвід прийняття участі у телевізійних програмах на юридичну тематику, виступів у засобах масової інформації, ведення YouTube каналів на українській, англійській та російській мові, соціальних сторінок у Інстаграм, Фейсбук, TikTok, Linkedin з кількістю підписників більш ніж 100.000, які можу використовувати для оприлюднення та розповсюдження важливих для клієнтів відомостей й протидії кричущим проявам протиправних дій.

Мови: українська (відмінно), російська (відмінно), англійська (В2).
Доскональне знання комп’ютера та програм (Windows, MS Office, Інтернет).

Маю глибокі знання у IT сфері, Інтернет маркетингу, створення та керування організаціями.